Aktualności

18-02-2014 Radpol wprowadzi mufy termokurczliwe o średnicy 800 mm

Radpol, jedyny w Polsce producent wyrobów sieciowanych radiacyjnie posiadający własne akceleratory elektronowe , jeszcze w tym roku wprowadzi mufy produkowane w tej technologii o średnicy 800 mm. Będą one wykorzystywane do łączenia rur preizolowanych w sieciach ciepłowniczych. Po wprowadzeniu pod koniec 2013 roku muf termokurczliwych o średnicy 710 mm Radpol stał się jedynym w Europie producentem muf sieciowanych radiacyjnie o tak dużych średnicach. Stanowią one alternatywę dla obecnie stosowanych muf termooporowych i posiadają wszystkie zalety muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie. Charakteryzuje je m.in. unikatowa właściwość nazywana pamięcią kształtu. Oznacza to, że pod wpływem ciepła kurczą się do znacznie mniejszych rozmiarów zapewniając pełną izolację...

więcej
06-02-2014 Grupa Radpol zwycięzcą kolejnego przetargu komunalnego

Finpol-Rohr, należący do grupy Radpol producent rur preizolowanych d la podziemnych i napowietrznych sieci ciepłowniczych oraz do przesyłu innych mediów, wygrał przetarg zorganizowany przez Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy o wartości 3,6 mln zł. Zlecenie dotyczy budowy sieci ciepłowniczej połączonej z nową spalarnią odpadów komunalnych w tym mieście. Jest to już drugi przetarg wygrany przez spółkę z grupy Radpol przy realizacji tej inwestycji. Łączna wartość netto obydwu zamówień to 7,3 mln zł. Kontrakt ma zostać zrealizowany w 2014 roku, w ciągu czterech miesięcy.

więcej
16-01-2014 Radpol wdraża nowy system ERP

Grupa Radpol, wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie produktów w branży ciepłowniczej i energetycznej, rozpoczęła wdrożenie nowego systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP. Cztery podmioty należące do grupy Radpol: fabryka w Człuchowie, Elektroporcelana Ciechów, Wirbet i Rurgaz zostaną wyposażone w rozwiązanie IFS Applications 8. Obejmie ono wszystkie podstawowe obszary działalności tych przedsiębiorstw: produkcję, dystrybucję, kadry i płace, remonty, finanse i księgowość oraz moduł Business Intelligence. Implementacja planowana jest w ciągu 12 miesięcy. W przyszłości systemem IFS zostanie objęta także spółka Finpol-Rohr, którą Radpol przejął w czerwcu 2013 roku. 

więcej
19-12-2013 Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

Zarząd RADPOL SA informuje, że dnia 15 stycznia 2014r. o godz. 13.00 w Warszawie, przy ul. Ordynackiej 9, odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie RADPOL SA. Aby zapoznać się z treścią ogłoszenia o zwołaniu NWZA, projektami uchwał i innymi dokumentami związanymi ze Zgromadzeniem proszę kliknąć tutaj.

więcej
12-12-2013 Produkty Radpolu w kolejnym oddziale PGE

Produkty termokurczliwe wytwarzane przez Radpol, jedynego w Polsce producenta wyrobów sieciowanych radiacyjnie posiadającego własne akceleratory elektronowe , zyskały pozytywną opinię oddziału PGE Zamość i będą mogły być stosowane do budowy i eksploatacji sieci energetycznych średniego napięcia w tym rejonie. Akceptacja PGE Zamość dotyczy termokurczliwych muf przelotowych i przejściowych oraz głowic wnętrzowych i napowietrznych do ekranowych kabli jednożyłowych o izolacji polimerowej i trzyżyłowych o izolacji papierowej o napięciach znamionowych od 6/10 do 12/20kV. To już kolejne dopuszczenie produktów Radpolu w ramach PGE. Wcześniej pozytywną opinię wystawiły rejony w Kozienicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Radomiu i Busko-Zdroju. Produkty termokurczliwe Radpolu są...

więcej